اترنت چیست؟

یک استاندارد جهانی برای کابل کشی کامپیوترها در شبکه.تمام کامپیوترهای جدید بر اساس اترنت هستند و با این تکنولوژِی مطابقت دارند و کامپیوترهای قدیمی را می توان با استفاده از یک کارت USB ویا اترنت مجهز کرد.در واقع تمام مباحث شبکه کردن،کابل کشی کردن،کارت های شبکه همگی با وجود اترنت معنا دارند. توسط IEEE اترنت به عنوان استانداردی به نام ۸۰۲٫۳ تعریف شده است که برای اتصال کامپیوترها به یکدیگر  در یک شرکت یا در یک شبکه خانگی و یا اتصال یک کامپیوتر به یک مودم برای اتصال به اینترنت استفاده شده است.

اترنت-300x187.gif

پس تا حدودی فهمیدیم که اترنت چیست؟ اترنت یک استاندارد است که با کمک آن کامپیوتر ها به  هم وصل شده اند.

اما  جواب سوال اترنت چیست؟ تنها به پاسخی کوتاه منتهی نمی شود و لازمه این است که مطالعاتی بیشتر انجام شود،سوالاتی در ذهن شما شکل بگیرد و پاسخ هایی برای آنان بیابید. در اینجا چند نمونه از این سوالات را بیان می کنیم:

اترنت در کدام لایه کار می کند؟

اترنت در لایه فیریکی و لایه دیتا لینک  در مدل OSI کار می کند.

در ابتدای مقاله در پاسخ به سوال اترنت چیست؟ گفتیم که یک استاندارد است که با کمک آن کامپیوترها به هم متصل میشوند. اما این سوال پیش می آید که :

اترنت از کدام توپولوژی استفاده می کند؟

باید گفت که اترنت از توپولوژی باس یا ستاره ای استفاده می کند و نکته دیگر این که در کنترل ترافیک برای تعیین نوع دستیابی از پروتکلی به نامCSMA/CD   که با این پروتکل اگر دو سیستم همزمان اطلاعات بفرستند و موجب تصادم شود را کنترل می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *